سفارش تبلیغ
صبا ویژن
در گذشته مرا برادرى بود که در راه خدا برادریم مى‏نمود . خردى دنیا در دیده‏اش وى را در چشم من بزرگ مى‏داشت ، و شکم بر او سلطه‏اى نداشت ، پس آنچه نمى‏یافت آرزو نمى‏کرد و آنچه را مى‏یافت فراوان به کار نمى‏برد . بیشتر روزهایش را خاموش مى‏ماند ، و اگر سخن مى‏گفت گویندگان را از سخن مى‏ماند و تشنگى پرسندگان را فرو مى‏نشاند . افتاده بود و در دیده‏ها ناتوان ، و به هنگام کار چون شیر بیشه و مار بیابان . تا نزد قاضى نمى‏رفت حجّت نمى‏آورد و کسى را که عذرى داشت . سرزنش نمى‏نمود ، تا عذرش را مى‏شنود . از درد شکوه نمى‏نمود مگر آنگاه که بهبود یافته بود . آنچه را مى‏کرد مى‏گفت و بدانچه نمى‏کرد دهان نمى‏گشود . اگر با او جدال مى‏کردند خاموشى مى‏گزید و اگر در گفتار بر او پیروز مى‏شدند ، در خاموشى مغلوب نمى‏گردید . بر آنچه مى‏شنود حریصتر بود تا آنچه گوید ، و گاهى که او را دو کار پیش مى‏آمد مى‏نگریست که کدام به خواهش نفس نزدیکتر است تا راه مخالف آن را پوید بر شما باد چنین خصلتها را یافتن و در به دست آوردنش بر یکدیگر پیشى گرفتن . و اگر نتوانستید ، بدانید که اندک را به دست آوردن بهتر تا همه را واگذاردن . [نهج البلاغه]
سرباز نبرد نرم
 
 RSS |صفحه اصلی|ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» عامل کم دعایی ما

زیاد شنیده‌ایم که پزشکان ـ نه الان که کرونا هست، سابقا نیز ـ توصیه به نوشیدن هشت لیوان آب در روز می‌کردند. در نقطه مقابل ما که مردم باشیم ممکن است برخی‌مان چند روزی هم سعی بر تجربه‌یِ چنین کاری کرده‌باشیم، اما غالباً نسبت به این توصیه بی‌خیالیم و این بی خیال به خاطر بددانستن این توصیه نیست بلکه آرام آرام غافل می‌شویم و به اصطلاح حوصله اش را نداریم. 

تنها دلیلی که باعث می‌شود ما غفلت بورزیم، عدم احساس تشنگی‌ست  و نوشیدن اب را به زمان تشنگی منحصر می‌کنیم. 

امشب شب جمعه است؛ شب دعاء و بکاء و توبه و انابه. انصافا هم همه واقفیم در طول عمرمان، سالمان، ماهمان، و حتی هفته‌ای که گذشت در بندگی‌مان نقص داشته‌ایم. اما چرا آنطور که باید شیدای دعاء و بکاء نیستیم در واقع احتیاجمان به این مقوله احساس نمی‌کنیم. به انداره کافی مطلب طولانی شد. شاید پی بردن به سر این دعای حضرت سجاد علیه‌السلام، "الهی اذقنی حلاوة مناجاتک" ما را به عمق کلام برساند. 

 

آب کم جوی تشنگی آور به دست 

تا بجوشد آبت از بالا و پست. 

 

#دعا 

#توبه 

#شب_جمعه 

 

#رسانه_باشیم

#شریک_در_ثواب_باشیم 

 

سربازِ نبرد نرم

http://eitaa.com/joinchat/95027200C4feefddbb9نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سعید نصراللهی نسب ( پنج شنبه 99/8/22 :: ساعت 1:26 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

پرسشی نو در موضوع بحران کرونا
همیشه وقت رفتنهای هر روزه
کریم الصفح
پاییز پر خزان
زندگی به سبک گل
پرسشی نو در موضوع بحران کرونا
و ما امّا کران تا کران کر
#دیوانه گی_شبانه، این قسمت چرا به این درخت می گویند بید مجنون!؟
وای از این کتاب
تو به تاریکی عادت نکن
کمتر شنیده شده در باب تقوا
از گل می آموزیم...
عامل کم دعایی ما
ورود حضرت معصومه به قم نقطه عطف تاریخ
نگاه بصیرتی به مفهو شایعه
[همه عناوین(138)]